• Správa počítačových sítí
    Jsme profesionálové. Přidělíme vám vyškoleného IT konzultanta, který bude garantem našich služeb. S námi se zbavíte starostí s IT.
  • Virtualizace

    Snižte své náklady díky konsolidaci svého datového centra. Využívejte jenom tu část výkonu, kterou skutečně potřebujete a neplaťte za tu část, kterou nepotřebujete...

  • Outsourcing IT

    IT jako služba - přeneste starost o IT kompletně na nás. Zajistíme vše - od financování, HW, SW, až po servis. S outsourcingem IT vás nic nepřekvapí - zbavíte se jednorázových investic, což bude mít pozitivní vliv na vaše cash flow.

Zálohování a archivace dat

Ztráta dat je katastrofou pro téměř jakkoli velkou společnost, ale každá společnost má ovšem velmi různorodé požadavky na četnost, obsah i rychlost obnovy dat.

Našim klientům hledáme vždy řešení na míru a spolupracujeme významnými dodavateli zálohovacích řešení jako je HP nebo IBM, tak abychom vybrali pro zákazníka přesně tu službu, kterou vyhovuje jeho potřebám.

Se zálohovacím procesem úzce souvisí archivace dat.

Backup

K archivaci dat obvykle přistupujeme ze dvou hlavních důvodů. Prvním důvodem je potřeba uchovávat data i po té co již nejsou aktivně používána (například z legislativních důvodů). A druhým je nutnost uvolnit nákladný datový prostor pro nová data.

Rozdíl mezi zálohováním a archivací spočívá v tom, že při zálohování vzniká kopie dat, která zůstávají na stejném místě, zatímco kopie je přesunuta na jiné úložiště. Při archivaci nevzniká kopie dat, ale ta jsou odsouvána na jiné, dlouhodobé úložiště.

ArchivaceI

toplist